-24%

Beta karoten – lepsza wchłanialność i biodostępność – Beta Carotene 9000

Original price was: 90,00 zł.Current price is: 68,00 zł.

Poprzednia najniższa cena: 68,00 .

Ulepszona Formuła!

Mikronizowany beta karoten – lepsza wchłanialność i biodostępność. Karotenoid (prowitamina A), który chroni cały organizm przed wolnymi rodnikami, działając szczególnie ochronnie na oczy i skórę. Przyczynia się do ochrony przed miażdżycą oraz pomaga w regeneracji skóry i błon śluzowych.

Opakowanie : 100 kapsułek

 

Wysyłka w ciągu 24 godzin!

Opis

Zmikronizowany beta karoten w ilości 5,4 mg – Beta Carotene 9000.

Odnowiona formuła produktu Beta Carotene 9000 zawiera aktualnie karoten w formie zmikronizowanej, tzn. bardziej rozdrobnionej – ma lepszą wchłanialność i biodostępność.

Kompleks beta-karotenu zawiera ponadto przeciwutleniacz – witaminę E, aby składnik aktywny był bardziej stabilny.

Naturalne źródłami beta karotenu to: marchew, szpinak i jarmuż oraz owoce – melony i morele. Jest bardzo wrażliwy i łatwo ulega zniszczeniu pod wpływem światła, tlenu i ciepła. Produkt zawiera skoncentrowaną formę beta-karotenu, która jest chroniona przed szkodliwymi wpływami zewnętrznymi.

Beta karoten należy do rodziny karotenoidów. Jest najbardziej aktywną prowitaminą witaminy A. Co to oznacza? Organizm człowieka potrafi z pomocą wątroby przekształcić beta-karoten witaminę A.

Witamina A jest budulcem siatkówki, głównej części naszych oczu, która odgrywa zasadniczą rolę w procesie percepcji światła. Częste spożywanie tej witaminy przyczynia się do prawidłowego stanu skóry i może pomóc w uniknięciu uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem UV.

Szczególnie polecany jako preparat na miesiące letnie, kiedy organizm jest bardziej narażony na szkodliwe promieniowanie UV. Ponieważ beta-karoten skutecznie chroni skórę i błony śluzowe, równie skutecznie chroni naczynia krwionośne.

Badania wykazują związek między wyższym poziomem karotenoidów we krwi a znacznym zmniejszeniem utleniania cholesterolu LDL, co również ogranicza rozwój miażdżycy i wpływa na zdrowie układu naczyniowego.

Szczególnie interesujące i mniej znane jest działanie beta-karotenu w komunikacji międzykomórkowej.

Mianowicie beta-karoten stymuluje produkcję białka (koneksyny), które tworzy przejścia w ścianie komórkowej, umożliwiające wymianę międzykomórkową małych cząsteczek między komórkami, które rosną i rozwijają się.

Dostarczając w diecie wystarczających ilości beta-karotenu możemy wpływać na powodzenie odnowy komórkowej, czego wyrazem jest stosowanie beta-karotenu do regeneracji skóry i błon śluzowych (afty, oparzenia) oraz odnowa komórek szyjki macicy.

Konwersja beta-karotenu, przyjmowanego w postaci suplementu diety, w witaminę A jest skuteczniejsza niż konwersja beta-karotenu z pożywienia. Dla porównania – wykorzystanie beta-karotenu ze szpinaku wynosi tylko 14%.

Spożywanie alkoholu zapobiega przemianie beta karotenu w witaminę A.

beta karoten

Odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu:

  • wspiera utrzymanie prawidłowego widzenia
  • dba o stan błon śluzowych
  • wspomaga zachowanie zdrowej skóry
  • korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego
  • bierze udział w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu żelaza

Ciesz się beztroskimi wakacjami!

Komu szczególnie polecamy Beta Carotene 9000 ?

  • Osobom chcącym zachować zdrowy wygląd skóry, zwłaszcza w okresie jej ekspozycji na promieniowanie UV.
  • Osobom pragnącym zadbać o narząd wzroku.
  • Wszystkim potrzebującym efektywnej ochrony antyoksydacyjnej.
  • Osobom spożywającym żywność o niskiej zawartości tłuszczu lub osobom cierpiącym na zaburzenia wchłaniania.

Objawy niedoboru witaminy A to: ślepota nocna, problemy z oczami, problemy z krzepnięciem krwi, biegunka, problemy skórne, podatność na choroby układu oddechowego‼

9 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®

  1. Należymy do grona nielicznych firm, które spełniają wymogi cGMP (Current Good Manufacturing Practice - AKTUALNEJ DOBREJ PRAKTYKI PRODUKCYJNEJ).
    cGMP jest bardziej kompleksowym i wymagającym standardem niż GMP. Jest ciągle aktualizowany, ulepszany w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe, najnowsze technologie. cGMP wymaga testów każdej partii surowca, każdej partii gotowego produktu. Na każdym etapie procesu technologicznego następuje kontrola produkcji, co gwarantuje uzyskanie najwyższych możliwych standardów jakości, bezpieczeństwa i skuteczności produktów.
  2. Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, zostały zgłoszone w powiadomieniu do Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).
  3. Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
  4. Surowce naturalne stanowią podstawę w procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita® z wykorzystaniem ekologicznych składników o ile to możliwe.
  5. Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
  6. Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowej potwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
  7. Posiadamy 30. letnie doświadczenie w produkcji, dystrybucji suplementów diety.
  8. Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA.
  9. Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie po posiłku

Min. dzienny koszt dawki: 1 zł

Max. ilość dziennych dawek w op. 100

Mikronizowany beta karoten   5,4 mg

(w przeliczeniu na Witaminę A)     900 µg

Składniki: olej słonecznikowykapsułka (żelatyna, gliceryna, barwnik – tlenek żelaza), kompleks beta-karotenu (olej kukurydziany, mikronizowany beta-karoten, przeciwutleniacz: alfa-tokoferol)

Wytworzono w zakładzie przetwarzającym także soję, nasiona sezamu, orzeszki ziemne, orzechy, jaja, ryby, skorupiaki, mleko, dwutlenek siarki i siarczyny, zboża zawierające gluten, łubin, mięczaki, seler, gorczycę – stąd istnieje możliwość obecności tych składników w produkcie.

Uwagi! Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie przekraczaj zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie używaj produktu, jeśli brakuje zewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona. Osoby z problemami zdrowotnymi, przyjmujące leki, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu. Beta-karoten nie jest zalecany palaczom papierosów.

Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent: CaliVita International®, Berlin, Connecticut 06037, USA.
Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.
Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.

Może spodoba się również…