-25%

L-Lysine PLUS – L-lizyna i witamina C – uśmiech młodości

81,00 

Poprzednia najniższa cena: 81,00 .

Aminokwasy  egzogenne  uzupełniane z zewnątrz.

Opakowanie: 60 kapsułek

Wysyłka w ciągu 24 godzin!

Opis

L-Lysine PLUS – L-lizyna i witamina C

L-Lysine PLUS oprócz L-lizyny zawiera także witaminę C. Lizyna należy do grupy aminokwasów niezbędnych. Oznacza to, że nasz organizm nie potrafi samodzielnie jej wytworzyć. Musi być dostarczona z zewnątrz. 

Białko stanowi około 20% masy ciała człowieka. Ulega ciągłym przemianom – rozpadowi i odbudowie. Proces ten uzależniony jest od podaży aminokwasów. Ponieważ stanowią one podstawowy element budulcowy wszystkich białek. W ludzkim organizmie białka zbudowane są z 20 różnych aminokwasów.

Dzięki ogromnej liczbie kombinacji i różnorodności masy cząsteczkowej może powstać wiele odmian białek. Pełnią one w ustroju różnorodne funkcje: niektóre uczestniczą w budowie tkanek (mięśni, kości, paznokci, włosów). Inne regulują procesy metaboliczne. Transportują substancje odżywcze, pełnią funkcje hormonów, czynników wzrostu. Mogą również odgrywać ważną rolę w obronie immunologicznej (immunoglobuliny).

Organizm nie potrafi syntetyzować 8 aminokwasów. W tym  L-lizyny, dlatego też muszą być one dostarczone z zewnątrz. Nazywamy je aminokwasami egzogennymi lub niezbędnymi. Warto zwrócić uwagę, że ważna jest nie tylko właściwa podaż aminokwasów. Ale również istotna jest ich odpowiednia proporcja. W dużej mierze zależy od składu naszej codziennej diety.

L-Lysine PLUS

Właściwości L-lizyny:

 • uczestniczy w budowie białek. Głównie w mięśniach i kościach.
 • odgrywa istotną rolę przy tworzeniu:
  -kalogenu – to białko strukturalne tkanki łącznej. Występuje m.in. w skórze, ścięgnach, kościach, chrząstce, ściankach naczyń krwionośnych. Odpowiada za elastyczność, sprężystość, jędrność komórek.
  -enzymów
  -hormonów
  -przeciwciał
 • pełni kluczową rolę w syntezie L-karnityny. Substancji ważnej w metabolizmie tłuszczów. L-karnityna uczestniczy w procesach produkcji energii.
 • wspomaga wchłanianie wapnia.

L-Lysine PLUS oprócz L-lizyny, zaliczanej do aminokwasów zasadowych, zawiera również witaminę C.

Witamina C pomaga w syntezie kolagenu. Co zapewnienia prawidłowego funkcjonowania skóry, zębów, dziąseł, chrząstki, kości oraz naczyń krwionośnych. Jest wspaniałym antyoksydantem. Wspiera układ odpornościowy, wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Odgrywa też istotną rolę w metabolizmie energetycznym i we wchłanianiu żelaza.

9 powodów, dla których warto sięgnąć po produkty CaliVita®

 1. Należymy do grona nielicznych firm, które spełniają wymogi cGMP (Current Good Manufacturing Practice - AKTUALNEJ DOBREJ PRAKTYKI PRODUKCYJNEJ).
  cGMP jest bardziej kompleksowym i wymagającym standardem niż GMP. Jest ciągle aktualizowany, ulepszany w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe, najnowsze technologie. cGMP wymaga testów każdej partii surowca, każdej partii gotowego produktu. Na każdym etapie procesu technologicznego następuje kontrola produkcji, co gwarantuje uzyskanie najwyższych możliwych standardów jakości, bezpieczeństwa i skuteczności produktów.
 2. Produkty posiadają Certyfikaty FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), spełniają wymogi określone w przepisach Unii Europejskiej, zostały zgłoszone w powiadomieniu do Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).
 3. Wszystkie surowce i produkty są wolne od GMO, zanieczyszczeń, metali ciężkich, jak również spełniają odpowiednie wymogi mikrobiologiczne.
 4. Surowce naturalne stanowią podstawę w procesie tworzenia nowoczesnych formuł suplementów diety CaliVita® z wykorzystaniem ekologicznych składników o ile to możliwe.
 5. Zwracamy szczególną uwagę, by zawsze, gdy tylko to możliwe, stosować formy składników aktywnych o jak najlepszej przyswajalności oraz, by poszczególne składniki wywierały synergiczny efekt (wzajemnie wzmacniające działanie) na organizm.
 6. Oprócz wykorzystywania najnowszych wyników badań naukowych przy opracowywaniu innowacyjnych składów, bazujemy również na wielowiekowej tradycji medycyny ludowej potwierdzającej m.in. skuteczność składników roślinnych stosowanych w naszych preparatach.
 7. Posiadamy 30. letnie doświadczenie w produkcji, dystrybucji suplementów diety.
 8. Znakomita większość naszych produktów jest wytwarzana w USA.
 9. Gwarantujemy 100% jakość naszych produktów.

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie z posiłkiem.

Min. dzienny koszt dawki: 1 zł

Max. ilość dziennych dawek w op. 60

L-lizyna     500 mg

Witamina C     60 mg

Składniki: chlorowodorek L-lizyny (75,3%), kapsułka żelatynowa: (żelatyna, woda), witamina C (7,2%), substancja przeciwzbryląjąca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu), substancja przeciwzbryląjąca: dwutlenek krzemu.

Wytworzono w zakładzie przetwarzającym jaja, ryby, skorupiaki, mleko, orzeszki ziemne, orzechy, soję, nasiona sezamu, dwutlenek siarki i siarczyny, zboża zawierające gluten, łubin, mięczaki, seler, gorczycę – istnieje możliwa obecność tych składników w produkcie.

Uwagi!

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Nie przekraczaj zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie używaj produktu, jeśli brakuje zewnętrznej folii zabezpieczającej lub jest ona uszkodzona. Osoby z problemami zdrowotnymi, przyjmujące leki, kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.
Nie zaleca się stosowania L-lizyny wraz z L-argininą. Po okresie 6 miesięcy przyjmowania L-lizyny, należy zrobić przerwę , aby zachować równowagę aminokwasów w organizmie.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki preparatu.

Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać zamknięty, w suchym i chłodnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent: CaliVita® International, Berlin, Connecticut 06037, USA.

Importer: CaliProducts Kft., Aranykéz u 6.VI. 58, 1052 Budapeszt, Węgry.

Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn

Może spodoba się również…