Suplementy – praktyczne porady

Przyjmowanie suplementów diety stanowi niezwykle ważną część nowoczesnego stylu życia. Stosując nasze produkty miej na uwadze poniższe zalecenia.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi na etykiecie produktu! Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji do spożycia!

W celu zachowania jak najdłużej najwyższej jakości produktu, przechowuj produkt zgodnie z zaleceniami podanymi na etykiecie!

Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieciw oryginalnym opakowaniu!

Ze względu na zawartość substancji pochodzenia naturalnego i ich naturalnych zmian, kolor tabletek/kapsułek może się nieznacznie różnić z upływem czasu. Niewielkie różnice w zabarwieniu można również zaobserwować w przypadku produktów różniących się numerem partii. Zmiany te nie mają wpływu na jakość produktu!

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Suplementy diety wspomagające odchudzanie nie mogą zastępować prawidłowej diety redukującej masę ciała, ćwiczeń fizycznych i zmiany stylu życia.

Produkty zawierające w składzie błonnik mogą ograniczać przyswajanie innych składników aktywnych, dlatego należy je przyjmować przynajmniej 2 godziny przed lub po zastosowaniu innych preparatów/leków.

Tabletki/kapsułki należy połknąć w całości popijając dużą ilością wody (wyjątek stanowią tabletki do ssania i żucia).

W okresie ciąży lub karmienia piersią, stosowania lekarstw, występowania alergii (również u członków rodziny), nadwrażliwości na składniki preparatu, przewlekłych chorób, przed planowanym zabiegiem operacyjnym, a także w przypadku innych problemów zdrowotnych przed zastosowaniem suplementu diety, należy skorzystać z konsultacji lekarskiej.